Unmanned Aerial Vehicle (UAV), also known as Unmanned Aircraft System (UAS). Digitally Generated Image isolated on white background

У Габоні військові усунули від влади президента

Група високопоставлених військових у Габоні, що у Західній Африці, виступила по телебаченні і оголосила про усунення від влади президента. Також військові розпустили всі органи влади.

За кілька днів перед цим, у країні відбулися президентські, парламентські та муніципальні вибори. Голосування проходило без міжнародних спостерігачів, в умовах комендантської години і при відключеному інтернеті.

За підсумками голосування, з результатом 64,27%, був втретє переобраний 64-річний Алі Бонго Ондімба. Він займав посаду президента з 2009 року. При цьому, родина Бонго правила Габоном уже 56 років. Попереднім президентом країни з 1967-го був його батько Омар Бонго.

Алі Бонго востаннє бачили на публіці, коли він голосував на виборах. Після того повідомлень про його місцезнаходження не було.

Військові заявили, що не визнають результати виборів президента і оголосили про закриття кордонів Габона. У столиці Лібревілі почалася стрілянина.

Військовий переворот у Габоні став шостим у Західній та Центральній Африці за останні три роки. Протягом цього часу військові захопили владу в Нігері, Малі, Гвінеї, Буркіна-Фасо та Чаді.

Нагадаємо, у липні стало відомо, що президент Нігеру Мохамед Базум утримується своєю охороною в заручниках у резиденції в Ніамеї, столиці країни.

Військовослужбовці Президентської гвардії оголосили про блокування президентського палацу та ряду урядових будівель. Згодом близько 400 мирних мешканців намагалися прорватися крізь військових, щоб визволити президента. Однак після серії попереджувальних пострілів симпатизанти Мохамеда Базума розбіглися.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.