В Нігері відбувся військовий переворот

26 липня стало відомо, що президент Нігеру Мохамед Базум утримується своєю охороною в заручниках у резиденції в Ніамеї, столиці країни.

Військовослужбовці Президентської гвардії оголосили про блокування президентського палацу та ряду урядових будівель. Згодом близько 400 мирних мешканців намагалися прорватися крізь військових, щоб визволити президента. Однак після серії попереджувальних пострілів симпатизанти Мохамеда Базума розбіглися.

Відомо, що представники Президентської гвардії вели переговори зі Збройними Силами Нігеру. Згодом представник Повітряних Сил Нігеру старший полковник Амаду Абдрамане в ефірі національного телеканалу Télé Sahel оголосив про повалення президента і перебирання всієї повноти влади військовою хунтою.

Новоутворена Національна Рада з питань захисту батьківщини заявила про припинення дії Конституції, закриття державних кордонів і запровадження комендантської години з 5:00 по 22:00. Президент та його уряд перебувають під вартою.

За всю історію Нігеру це четвертий успішний військовий переворот. Попередній мав місце в 2010 році, коли військові повалили владу президента Танджа Мамаду. Нігер – колишня французька колонія і нині є основним союзником Франції у боротьбі з ісламістами на території Західної Африки.

Нагадаємо, на початку липня ісламісти в сусідньому Малі збили гелікоптер “вагнерівців”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.