Турецький фрегат класу "Istanbul"

ВМС Туреччини отримають ще три фрегати “Istanbul”

Агентство оборонної промисловості Туреччини провело церемонію підписання контракту на ще три фрегати класу “Istanbul”.

Відповідно до документу, укладеного 6 квітня в Анкарі, турецькі компанії STM та TAIS Shipyards виготовлять для ВМС Туреччини ще три фрегати класу “Istanbul”. Це будуть 2-й, 3-й та 4-й кораблі даного типу. Разом з корветами класу “Ada”, есмінцями класу “TF2000” та корветами класу “Babur” (виготовляються для ВМС Пакистану) вони складають проект MILGEM.

Як повідомив очільника Агентства оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір, переговорили щодо нових трьох фрегатів тривали два місяці.

Перший фрегат класу “Istanbul” був спущений на воду 23 січня 2021 року. Очікується, що він стане на озброєння ВМС Туреччини 27 вересня 2023 року. Наступні три фрегати даного класу очікуються в 2026-2027 роках.

Варто зауважити, що в рамках проекту MILGEM Україна замовила два корвети класу “Ada”. Перший отримав назву “Іван Мазепа” та був спущений на воду 2 жовтня 2022 року.

Фрегат класу “Istanbul” – це багатоцільовий корабель, що є суттєвим вдосконаленням корвету класа “Ada”. Екіпаж складає 125 осіб. Водотоннажність – 3000 тонн. Двигуни – 2 дизельних, 1 газотурбінний. Озброєний 76 мм гарматою MKE Milli Deniz Topu, 35 мм спареною збройовою системою Aselsan GOKDENIZ, двома 25 мм автоматичними гарматами, 16 протикорабельними ракетами Atmaca, 16 протиповітряними ракетами Hisar та 6 легкими торпедами Orka.

Нагадаємо, що Іспанія провела успішне випробування субмарини S-81 “Isaac Peral”