Вірменія візьме участь у військових навчаннях НАТО – Пентагон

Влада Вірменії продовжує віддалятися від Кремля та Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) — проросійського військового блоку, зібраного з лояльних Кремлю республік колишнього СРСР. Зокрема, сьогодні стало відомо, що Збройні сили Вірменії візьмуть участь у військових навчаннях країн НАТО, які стартують найближчими тижнями. Про це повідомила офіційний представник Пентагону – Сабріна Сінгх.

У навчаннях Defender-23, які розпочнуться 22 квітня на території 10 європейських країн, буде задіяно 17 тисяч одиниць техніки, 9 тисяч військовослужбовців США та ще 17 тисяч солдатів з країн-союзниць та держав-партнерів.

Військові навчання Defender-21

Серед них, як повідомила Сінгх, низка країн, які не входять до НАТО: крім Вірменії, це будуть Молдова, Боснія і Герцеговина, а також сили Косова.

За словами Сінгх, метою маневрів буде демонстрація здатності армії США швидко розміщувати готові до бою сили та техніку, «стримувати тих, хто загрожує миру в Європі та захистити континент від агресії».

Нагадаємо, Вірменія два роки тому відмовилася брати участь у навчаннях НАТО. Втім, цього разу змінила позицію через охолодження відносин з Кремлем та ОДКБ, які не підтримали прем’єра Нікола Пашиняна у війні з Азербайджаном за Нагірний Карабах.

Прем’єр Пашинян відмовився підписувати декларацію саміту ОДКБ. Листопад 2022р.

У січні Вірменія оголосила, що не проводитиме навчання ОДКБ на своїй території, а минулого місяця відмовилася від своєї квоти на посаду заступника генсека організації. У листопаді минулого року, на саміті ОДКБ прем’єр Пашинян заявив кремлівському диктатору Путіну про «фіаско» організації