Випробування системи ПРО "Праща Давида" в 2020 році

Фінляндія придбає ізраїльську систему ПРО “Праща Давида”

Міністерство оборони Фінляндії повідомило про угоду щодо купівлі ізраїльської системи протиракетної оборони “Праща Давида”.

Відомо, що вартість контракту сягатиме €316 млн. Термін виконання угоди та кількість замовлених комплексів невідомі. Варто зауважити, що для реалізації контракту потрібна угода уряду США, оскільки система є спільною американо-ізраїльською розробкою.

Міністерство оборони Фінляндії очікує, що дана система ПРО розширить діапазон можливостей наземної протиповітряної оборони країни. В разі успішної реалізації угоди країна стане першим іноземним власником ПРО “Праща Давида”.

Праща Давида – це система протиракетної оборони середньої та великої дальності, розроблена ізраїльською компанією Rafael Advanced Defense Systems спільно з американською Raytheon. Знаходиться на озброєнні Армії оборони Ізраїлю з 2017 року. Основне призначення – знищення ворожих літаків, БПЛА, тактичних балістичних ракет і крилатих ракет на відстані від 40 до 300 кілометрів та на висоті до 15 кілометрів. У тому числі система розроблена для перехоплення російських балістичних ракет, використовуваних комплексами “Іскандер” та китайських балістичних ракет, комплексами DF-15. Для цього використовується ракета Stunner – 4,6 м двоступінчаста ракета з трьохімпульсним твердопаливним двигуном, здатним розвивати швидкість до 7,5 Мах.

Ракета Stunner

Нагадаємо, що замість російських ЗРК С-400 Індія вирішила закупити власні ЗРК Akash.