На фронті використали експериментальну вогнеметну систему РФ “Тосочка” – російські ЗМІ (Відео)

Росіяни заявляють про використання на фронті нової важкої вогнеметної системи ТОС-2 “Тосочка”. Відповідний сюжет опублікували російські пропагандисти з “РИА Новости”.

“Прив’язавшись до місцевості, екіпаж провів пуск термобаричним снарядом підвищеної дальності, успішно вразивши скупчення піхоти супротивника, сконцентрованої в укріпленому районі”, – заявляють окупанти. Жодних підтверджень їх слів наразі немає.

Відзначимо, що ТОС-2 раніше взагалі заявлялася як експериментальна машина, яка тільки проходить відповідні випробування. Але росіяни досить часто втрачають свої ТОС в зоні бойових дій, тож вони прагнуть за рахунок сучасніших систем хоч якось виправити ситуацію.

ТОС-2 “Тосочка” була розроблена як продовження систем ТОС-1 “Буратіно” та ТОС-1А “Сонцепьок”. Виробники заявляють, що система встановлена на колісному шасі автомобіля “Урал” підвищеної прохідності та має збільшену дальність ведення вогню. Систему управління самим вогнем, як заявляють окупанти, теж було покращено.

Також відомо, що на “Тосочці” встановлено спеціальний кран-маніпулятор. Це дозволяє обійтися без машини заряджання.

Збільшена дальність стрільби, краща швидкість і можливість працювати однією машиною окремо від будь-якої іншої техніки, теоретично має допомогти зменшити загрозу дронів-камікадзе Збройних сил України.

Нагадаємо, що ЗСУ підірвали ворожий ТОС-1А “Сонцепьок” разом з БК.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.