На Запорізькому напрямку українські воїни знищили ворожий ТОС-1А “Солнцепьок” з повним БК (Відео)

В Запорізькій області Сили оборони України вистежили й знищили смертоносну російську систему ТОС-1А “Солнцепьок”. Бойова машина окупантів була повністю заряджена термобаричними снарядами.

Замасковану ворожу машину виявили розвідники Запорізького управління СБУ. Окупанти повністю спорядили тяжку вогнеметну систему, щоб атакувати українські сили, які ведуть наступ на цьому напрямку.

Але розвідники швидко передали координати артилеристам і скоригували вогонь. Один постріл з HIMARS знищив зброю окупантів, екіпаж і боєкомплект, який містив до 24 смертоносних снарядів. Детонація спопелила усе довкола.

ТОС-1А “Солнцепьок” – сімейство російських важких вогнеметних систем залпового вогню “Солнцепьок” стріляють 220-мм запалювальними або термобаричними боєприпасами.

Термобаричні боєприпаси мають велику руйнівну силу, але застосування такої техніки обмежується багатьма факторами. “Солнцепьок” не дуже ефективний на відкритому просторі. Також стріляють на невелику відстань, у порівнянні з іншими системами залпового вогню (до 6 км). Машині для запуску ракет потрібно в’їхати в зону ураження артилерією та ПТРК, що наражає екіпаж на велику небезпеку.

Система має великі розміри та перевозить 24 надзвичайно вибухонебезпечних боєприпасів, які дуже слабко захищені.

Нещодавно “Військовий кур’єр” розповідав, як росіяни обстріляли свою піхоту із такої важкої вогнеметної системи.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.