Тендерну процедуру замовлення нових модулів КПВВ перетворили на “гру в наперстки”

Правовий волюнтаризм, що, на жаль, став нормою політичного життя України, останнім часом дійшов і до системи державних закупівель, у тому числі оборонних та гуманітарних. Яскравий приклад – “незалежний” тендер, на якому Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України обирало виробника для нових модульних конструкцій, що використовуються на контрольних пунктах на в’їзді-виїзді на тимчасово окуповані території (КПВВ).


Спочатку все було законно та прозоро. Замовник – держпідприємство «Реінтеграція та Відновлення» оголошує публічну закупівлю вартістю 38 421 801,00 грн. Замовляються модулі на шість КПВВ: санітарний модуль, модульний офіс, у тому числі зі складом, модуль посту охорони. Сформулювали вимоги, оприлюднили оголошення.


Процедура закупівлі стартувала 23 червня 2021 року.

Тендерні пропозиції подали:
• ТОВ «Артметал Україна»;
• ТОВ «ПАРТНЕР-ВС»;
• ТОВ «БПК «Газінвестпроект».

Пропозиції ТОВ «Артметал Україна» та ТОВ «БПК «Газінвестпроект» були відхилені як такі, що не “відповідають вимогам тендерної документації”. Залишився «ПАРТНЕР-ВС».
І ось після цього замовник розпочав якусь дивну “гру у наперстки”. Посилаючись на закон не допущення до оцінки менш як двох тендерних пропозицій. «Реінтеграція та відновлення» запускає нову процедуру “кручу-верчу виграти хочу”.

Оголошення опубліковано шостого серпня, склад учасників трохи змінився. Тепер у торги вступили:

• ТОВ «Артметал Україна»;
• ТОВ «ПАРТНЕР-ВС»;
• ТОВ «Мокавто.

На цей раз двоє учасників – ТОВ «Артметал Україна» та ТОВ «ПАРТНЕР-ВС» були допущені до тендеру, а пропозиція ТОВ «Мокавто» була відхилена.

Все добре, є два учасники – є конкурс, тобто можна просуватися далі. Але ТОВ «Мокавто», вважаючи дії замовника незаконними, звертається зі скаргою до Антимонопольного комітету. Антимонопольний комітет розглядає скаргу, підіймає наперсток і знаходить там другу кульку. Тобто зобовʼязує замовника ДП «Реінтеграція та Відновлення» скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Мокавто» та рішення про допущення до аукціону ТОВ «Артметал Україна».
Але замовник не здається і продовжує маніпулювати наперстками. 23 вересня повторно розглянуто тендерні пропозиції учасників ТОВ «Артметал Україна», ТОВ «ПАРТНЕР-ВС», ТОВ «Мокавто». За результатами розгляду визнано, що пропозиції ТОВ «Артметал Україна» та ТОВ «Мокавто» не відповідають вимогам тендерної документації та підлягають відхиленню.

Знов залишається одна компанія, а це теоретично дозволяє замовнику почати пересувати наперстки втрете, тобто стартувати весь процес “з нуля”. Але ДП «Реінтеграція та Відновлення» раптом з низькою грубих порушень запускає так звану “переговорну процедуру закупівлі” тобто без аукціонних торгів. І виграє цю підковерну процедуру двічі знятий з торгів «Артметал Україна».

Чому так? А все дуже просто. Річ у тому, що всі тендери на інженерні та будівельні конструкції що проводить ДП «Реінтеграція та відновлення» з жовтня 2020 року виграє одне-єдине підприємство. Саме ТОВ «Артметал Україна».
Тобто заради того, щоб надати контракт “своїм”, замовник і маніпулював мов наперстками тендерними процедурами, а коли нічого не допомогло – то пішов на пряме порушення закону, аби не віддати контракт “не своїм”.


Сподіваємося що на це раз волюнтаризм не пройде, і наші силовики та прикордонники отримають дійсно найкращі споруди, а не вироби тих хто, мабуть “вміє порішати” з замовником.