Танки Abrams прибудуть до України через місяць – Politico

Американські танки M1A1 Abrams, ймовірно, прибудуть до України через місяць. Про це повідомило видання Politico.

У серпні планується відправити кілька танків M1A1 Abrams до Німеччини, де вони пройдуть остаточний ремонт та модернізацію. Відразу по завершенні цих робіт, першу партію Abrams відправлять до України.

За даними Politico, спочатку в Україну відправлять 6-8 танків. Загалом у США готові надати ЗСУ 31 Abrams.

До того ж, видання повідомляє, що у Білому Домі мають намір якнайшвидше доставити Україні все обіцяне озброєння, щоб посилити армію для проведення контрнаступу та зміцнення оборони країни у довгостроковій перспективі.

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва США. Машина обладнана багатошаровою протиснарядною композитною бронею. Його особливість – потужний газотурбінний двигун. Він працює на паливі для реактивних двигунів JP8. Важливо, що відсік для боєприпасів у танку відокремлений та ізольований від членів екіпажу – задля безпеки.

Ці машини вироблялися з двома видами гармат. Спочатку у якості основної зброї у Abrams була ліцензійна версія британської 105-мм нарізної танкової гармати Royal Ordnance L7. Згодом на американські танки почали встановлювати 120-мм гладкоствольну гармату М256, яка була розроблена німецькою фірмою Rheinmetall.

Очікується, що Україна отримає попередню версію цього танка – M1A1, втім суттєво модернізовану.

Нагадаємо, у травні у Німеччині розпочалися навчання військовослужбовців ЗСУ на американських танках M1 Abrams, які США зобов’язалися передати Україні.

Близько 200 військовослужбовців – приблизно один бронетанковий батальйон – розпочали тренування на полігонах у Графенвері та Хоенфельсі.

Навчання охоплює базові солдатські завдання, як-от влучна стрільба і технічна підготовка, а також тренування на рівні взводу і роти, і, зрештою, більші навчання за участю батальйонних підрозділів, які протистоять один одному.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.