Українські військові почали навчатися на танках Abrams

У Німеччині розпочалися навчання військовослужбовців ЗСУ на американських танках M1 Abrams, які США зобов’язалися передати Україні.

Про це заявив речник Пентагону Гаррон Гарн, повідомляє New York Times.

Близько 200 військовослужбовців – приблизно один бронетанковий батальйон – вчора розпочали тренування на полігонах у Графенвері та Хоенфельсі, Німеччина.

Навчання охоплює базові солдатські завдання, як-от влучна стрільба і медичні навички, а також тренування на рівні взводу і роти, і, зрештою, більші навчання за участю батальйонних підрозділів, які протистоять один одному.

У Пентагоні кажуть, що решта – 200 українських солдатів почали навчання як заправляти й обслуговувати танки.

Загалом, США пообіцяли передати Україні 31 танк M1 Abrams. На полі бою вони з’являться ближче до осені, коли перші бійці ЗСУ завершать навчання на американських танках.

M1 Abrams відрізняється потужним протиснарядним захистом. Цьому сприяє багатошарова композитна броня зі сталі, кераміки та кевлару, посилена збідненим ураном.

У версії M1 — 105-мм нарізна гармата M68A1, з боєкомплектом із 55 снарядів. У більш сучасних М1А1/М1А — 120-мм гладкоствольна гармата M256A1 з боєкомплектом із 40 снарядів.

Крім того, танк оснащений кулеметом M2HB калібром 12,7 мм та двома 7,62-мм кулеметами М240 (баштовий і спарений).

Також M1 Abrams має цифрову систему керування вогнем. Лазерний далекомір та тепловізійний прилад вбудовані в основний приціл GPS-навідника.