Тайвань замовив у США ще 18 пускових установок HIMARS

Тайвань додатково закупив у США 18 пускових установок M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS).

У міністерстві оборони країни кажуть, що планують отримати додаткові HIMARS в рамках проєкту закупівлі систем високоточного вогневого удару великої дальності.

З урахуванням цих додаткових систем кількість закуплених HIMARS збільшилась до 29. Попередньо озброєння мало надійти лише у 2027 році, проте у США вирішили прискорити темпи постачання — Тайвань має отримати свої HIMARS до 2026 року.

У 2020 році Державний департамент США схвалив продаж Тайваню 11 установок M142 HIMARS і 64 унітарних ракет M57 Army Tactical Missile System (ATACMS).

M142 HIMARS – універсальні пускові установки реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) ведуть вогонь некерованими реактивними снарядами на відстань до 45 км, високоточними ракетами M30 та M31 на дальність до 70 км, і, головне, балістичними тактичними ракетами на відстань до 300 км.

Пускові установки реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS призначені для атаки на райони зосередження противника, його артилерії та інших озброєнь.

Його також використовують для ліквідації командних пунктів та системи управління, атаки на вантажний транспорт або для надання вогневої підтримки своїм підрозділам.

Установки HIMARS добре проявили себе на полі бої під час російсько-української війни завдяки знищенню російських командних пунктів далеко за лінією фронту.