США дозволили передати Україні винищувачі F-16 – CNN

Адміністрація Джо Байдена після багатомісячних роздумів дала добро на постачання Україні бойової авіації, що стоїть на озброєнні країн НАТО. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерела у Білому домі. Видання, зазначає, що США надіслали сигнал своїм європейським союзникам, що дозволять їм експортувати в Україну винищувачі F-16 американського виробництва.

Вже чотири країни Євросоюзу, а також Норвегія не публічно дали зрозуміти, що готові надати ці літаки Україні, яка вже отримала далекобійні ракети і сучасні західні засоби ППО. За даними британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS), Бельгія, Великобританія, Данія та Нідерланди здатні надати спільно 125 винищувачів F-16 у повній бойовій готовності. У Норвегії минулого року також з’явилася деяка кількість вільних F-16 (їх число не повідомлялося), які вона замінила на сучасніші F-35 і тепер готова поділитись ними з Києвом. Україна, за даними Інституту, просить поки що не багато — від 24 до 36 винищувачів.

Власні F-16 США постачати Україні наразі не бажають – твердять джерела CNN. Зокрема, це пояснюється вартістю літаків: якщо включити їх у стандартний пакет військової допомоги, вони «з’їдять» значну частину схваленої Конгресом суми. З 48 млрд. дол., затверджених у грудні минулого року, на початок травня незасвоєними залишилося близько 6 млрд.дол., і цей ліміт буде витрачено до середини липня.