Вигляд майбутнього фрегату Constellation

США замовили новий фрегат класу Constellation

Міністерство оборони США повідомило, що компанія Fincantieri Marinette Marine збудує ще один фрегат класу Constellation.

Відомо, що вартість контракту на даний фрегат склала $526 млн. Наразі запланований корабель стане четвертим у класі Constellation. Головний однойменний фрегат та два інших вже будуються. Раніше повідомлялося, що перше судно США отримають на озброєння не раніше 2026 року. У цьому році очікується його спуск на воду.

У свою чергу замовлений четвертий корабель, наразі безіменний, має бути виготовлений до грудня 2028 року.

Компанія Fincantieri Marinette Marine отримала контракт на будівництво новітнього фрегата Constellation і, опціонально, ще 9 фрегатів цього ж класу. Вартість контракту склала $5,5 млрд. Відповідно, замовлення четвертого судна повністю вписується в дані умови.

Очікується, що головний фрегат Constellation матиме водотоннажність 6700 т та довжину майже 152 метри. На його озброєнні знаходитимуться пускова установка Mk 41 (на 32 ракети RIM-162 ESSM, RIM-174 Standard ERAM, RIM-66 Standard MR), пускова установка Mk 49 (на 21 ракету RIM-116 RAM), 16 ракет NSM та 57-мм корабельна гармата Mk 110.

Нагадаємо, в середині квітня 2023 року США розпочали новий етап будівництва новітніх ядерних субмарин класу Columbia