F-16 Block 70 Повітряних Сил Бахрейну

Тайвань не отримає нові F-16 до 2024 року

У Повітряних Силах США повідомляють, що Тайвань не зможе отримати нові винищувачі F-16 Block 70/72 у зв’язку з “технічними проблемами”.

Відомо, що Тайвань мав отримати два F-16 Block 70/72 протягом жовтня-грудня 2023 року. Раніше говорилося про те, що США не встигають відправити їх у зв’язку з логістичними складнощами, спричиненими пандемією коронавірусу. Однак, як виявилося, проблема є глибшою. В результаті постачання перших літаків очікується в липні-вересні 2024 року.

Варто зауважити, що США за контрактом на $8 млрд мають поставити Тайваню 66 винищувачів модифікації Block 70 до 2026 року. І у Вашингтоні, і в компанії-виробника Lockheed Martin, і в Тайбеї запевняють, що не зважаючи на затримку, контракт буде виконано вчасно.

Раніше американські конгресмени вже розкритикували затримку виконання військових контрактів США з Тайванем на $19 млрд. У Вашингтоні зважають на постійне зростання напруги в регіоні з боку Китаю, який практично неприкрито заявляє про прагнення захопити Тайвань.

Існує думка, що постачання F-16 Block 70 до Тайваню затримується у зв’язку з виконанням замовлень Бахрейну, Болгарії, Йорданії, Марокко та Словаччини. Однак Повітряні Сили США та Lockheed Martin відмовилися коментувати дану інформацію.

F-16 Block 70/72 – це остання модифікація відомого американського винищувача. Вона вирізняється новітнім радаром APG-83 AESA, системою автоматичного запобігання наземним зіткненням (підвищує виживання пілотів) та збільшеним терміном служби конструкції.

Нагадаємо, що в ЄС повідомили про початок навчання українських пілотів на F-16.