Українську формулу миру розглянуть в Стамбулі – Bloomberg

Туреччина прийме третю міжнародну зустріч радників з національної безпеки, які працюють над підтримкою запланованого на майбутнє мирного саміту України. Попередньо – зібрання планують провести наприкінці цього місяця в Стамбулі. Про це повідомляє Bloomberg.

Подібні заходи вже організовували в Данії у червні та в Саудівській Аравії в серпні. Тема обговорень – ідеї досягнення міцного миру в Україні.

В дискусії візьмуть участь офіційні особи, що представлятимуть обмежене коло країн. Серед них мають буди представники США. Росію не запрошували на форум, країна-терорист і засудила попередні зустрічі.

На порядку денному в Стамбулі – формула миру Володимира Зеленського. Ще одна тема – в бажання України провести глобальний саміт щодо цих «мирних» пропозицій. Саміт, ймовірно, організують вже у наступному році.

План Зеленського з 10 пунктів передбачає повне виведення російських військ з України, а також охоплює такі теми, як забезпечення продовольчої та ядерної безпеки.

Країни НАТО висловили бажання, щоб Китай брав участь у наступному раунді обговорень, але наразі невідомо, чи відправить Пекін свого представника.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що Туреччина поставила Україні 600 великокаліберних кулеметів Canik M2.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.