США розпочали новий етап будівництва субмарин Columbia

Американська компанія Huntington Ingalls Industries отримала субконтракт на виготовлення передових елементів підводних човнів класу Columbia.

Повідомляється, що вартість угоди складає $567,6 млн. Відповідно до неї, Huntington Ingalls Industries отримує право і зобов’язується здійснювати закупівлю основних компонентів та обладнання для наступних п’яти підводних човнів класу Columbia.

Наразі компанія працює над установкою підводних модулів для двох субмарин цього класу – власне Columbia (SSBN 826) та Wisconsin (SSBN 827).

Columbia – це клас атомних підводних човнів, виробництво яких розпочалося в 2020 році. Всього заплановано 12 одиниць. Першу спущено на воду 4 червня 2022 року. Дані підводні човни мають замінити субмарини класу Ohio, які знаходяться на озброєнні ВМС США з 1981 року. Відомо, що екіпаж нових човнів складатиме 155 осіб. Основне озброєння – 16 балістичних ракет UGM-133 Trident II. Дальність дії даних ракет складає 12 тис. км, а потужність ядерної боєголовки в ній – від 5-7 до 475 кт.

Нагадаємо, що Іспанія провела успішне випробування нового підводного човна S-81 “Isaac Peral”.