США ухвалили терміновий продаж Ізраїлю 155-мм снарядів

У США заявили про терміновий продаж Ізраїлю 155-мм артилерійських снарядів M107 та супутніх матеріалів на суму близько $147,5 млн. Відповідне рішення схвалив держсекретар США Ентоні Блінкен. Про це повідомило агенство Reuters.

Блінкен зазначив, що існує надзвичайна ситуація, яка вимагає негайного продажу Ізраїлю снарядів. Через це оминули вимогу схвалення продажу боєприпасів Конгресом США.

На такий крок Вашингтон йде у той момент, коли Ізраїль посилює свій наступ у Секторі Газа. 

Раніше США тиснули на Ізраїль з метою мінімізувати жертви серед цивільного населення, і закликали його скоротити війну найближчими тижнями.

“Для національних інтересів США життєво важливо допомогти Ізраїлю розвинути і підтримувати сильний і готовий до самооборони потенціал. Пропонований продаж відповідає цим цілям”, – ідеться в повідомленні Пентагону.

Артилерійські снаряди поставлятимуться із запасів американської армії.

Це вже вдруге за місяць адміністрація Вашингтон пропускає розгляд Конгресом питання про продаж зброї Ізраїлю. 9 грудня адміністрація використала надзвичайні повноваження, щоб дозволити продаж Ізраїлю 13 981 фугасних 120-мм танкових снарядів на суму $106,5 млн.

Нагадаємо, сенатори-республіканці заблокували запит Білого дому про надання екстреної допомоги в розмірі $106 млрд насамперед для України та Ізраїлю, оскільки консерватори відмовилися від виключення імміграційних реформ, яких вони вимагали.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.