Державний департамент США схвалив продаж снарядів Ізраїлю без рішення Конгресу

Державний департамент США схвалив терміновий продаж Ізраїлю 13 981 фугасних 120-мм танкових снарядів на суму $106,5 млн. Про це повідомило агенство Reuters.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що “існує надзвичайна ситуація, яка вимагає негайного продажу уряду Ізраїлю” зброї. Цим він відмовився від звичайної вимоги перегляду Конгресом.

У заяві йдеться, що продаж зі складу армії США буде використаний Ізраїлем “як засіб стримування регіональних загроз і для зміцнення оборони своєї країни”. Це начебто не змінить базовий військовий баланс у регіоні.

Цей продаж, хоч і відносно невеликий, стався на тлі гарячих політичних дебатів щодо війни в Газі та Україні. Республіканці не дають дозвіл на великий запит адміністрації Байдена щодо нових військових витрат для Ізраїлю та України.

Сенатори-республіканці заблокували запит Білого дому про надання екстреної допомоги США в розмірі $106 млрд насамперед для України та Ізраїлю, оскільки консерватори відмовилися від виключення імміграційних реформ, яких вони вимагали.

Пакет включатиме приблизно $60 млрд для допомоги Україні у війні з Росією та $10 млрд для Ізраїлю в його конфлікті з ХАМАС, а також допомогу для Тайваню.

Нагадаємо, під час закритої зустрічі у Вашингтоні були представлені потреби України. До списку потрапили винищувачі F-18 та гелікоптери Apache. Також список містить дещо неочікувані та дорогі позиції. Серед них транспортні літаки C-17 Globemaster та C-130 Super Hercules, бойові вертольоти Apache, а також вертоліт Black Hawk.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.