США розблокували продаж літаків F-16 Туреччині після схвалення Ердоганом вступу Швеції до НАТО

Державний департамент США схвалив продаж Туреччині винищувачів F-16 і засобів для їхньої модернізації. Це сталось після ратифікації президентом Туреччини Реджепом Ердоганом протоколу про вступ Швеції до НАТО.

Про це заявило Управління воєнного співробітництва Міністерства оборони США.

Загальна сума угоди, запит на яку відправило турецьке керівництво, становить $23 млрд. До неї входять придбання 40 нових F-16 у двох модифікаціях і модернізація 79 наявних літаків, а також додаткове обладнання для них.

Таким чином Туреччина матиме парк модернізованих багатоцільових бойових літаків, які дозволять їй захищати повітряний простір, сприяти місіям НАТО щодо збереження регіональної безпеки та захисту союзників НАТО. Також турки зможуть підтримувати взаємосумісність із силами США й НАТО.

Додатково про схвалення угоди заявив голова комітету у закордонних справах Сенату США Бен Кардін, який був одним із найактивніших критиків продажу F-16 Туреччині – посилаючись не лише на блокування вступу Швеції в НАТО, а й ситуацію з правами людини.

Нагадаємо, 24 січня Великі національні збори Туреччини після кількагодинних дебатів схвалили ратифікацію протоколу про вступ Швеції до НАТО. Із 346 депутатів парламенту, підтримали рішення 287, проголосували проти – 35, решта – утрималися.

Згодом, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Після того угорський лідер закликав парламент ратифікувати членство Швеції в НАТО.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.