США проведуть військові кораблі Тайванською протокою

Видання Bloomberg, посилаючись на неназваного чиновника, повідомляє, що США здійснять транзит військових кораблів Тайванською протокою.

Варто зауважити, що на такий крок Вашингтон збирається напередодні участі китайського міністра оборони Лі Шаньфу в діалозі Шангрі-Ла. Даний саміт розпочався вчора в Сінгапурі. За декілька днів до цього китайський міністр відмовився провести окрему зустріч з американським колегою Ллойдом Остіном.

Доцільно згадати, що востаннє США вдавалися до такої акції у квітні цього року. Тоді Тайванською протокою пройшов американський есмінець USS Milius (DDG 69). Пекін, окрім власне Тайваню, вважає дану протоку своїми територіальними водами. Тому подібні заходи з боку США викликають протести та роздратування Китаю.

Діалог Шангрі-Ла – це найбільший азійський саміт з питань оборони. Цьогоріч проводиться вже 20-а зустріч. Даний захід важливий тим, що на ньому проводяться двосторонні зустрічі очільників оборонних відомств. На цьогорічному саміті також на найвищому рівні представлені Німеччина, Естонія, Литва, Велика Британія, Канада.

Нагадаємо, що у квітні 2023 року міністр оборони Китаю Лі Шаньфу відвідав росію.