У Сенегалі зросла кількість загиблих під час масових заворушень

У Республіці Сенегал, що на заході Африки, розгорнулися масштабні протести та зіткнення з підрозділами поліції.

Відомо, що причиною заворушень рішення суду ув’язнити на два роки головного опозиціонера країни Усмана Сонко. Раніше політику інкримінувалося згвалтування, однак звинувачення були зняті. Вирок Сонко отримав за “аморальну поведінку”. Його партія PASTEF, яка наразі має 56 зі 165 мандатів у парламенті країни, закликала громадян виходити на вулиці.

Акції протесту швидко переросли в насильницькі зіткнення з поліцією. Наразі відомо, про 10 загиблих. Кількість жертв продовжує зростати. Влада країни повністю заблокувала соціальні мережі.

Політична боротьба в Сенегалі загострилася після того, як чинний президент країни Макі Салл у березні заявив, що він може піти на третій президентський термін. Одразу ж стартував новий етап переслідування головного суперника Салла, Усмана Сонко, якого затримали ще в 2021 році.

Президентські вибори в країні мають відбутися 31 липня 2022 року. За чинною Конституцією Макі Салл не має права балотуватися на третій термін підряд. Однак чинний президент, посилаючись на консультації з Конституційним Судом, що його перший термін “обнулився” після конституційної реформи.

Варто зауважити, що в 2021 році після затримання Сонко Сенегал так само сколихнули масові протести. Тоді загинуло 17 осіб.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2023 року сенегальські миротворці ООН в Малі врятували так званих “вагнерівців” від місцевих джихадистів.