Китай визнав провал свого «мирного плану» щодо України

Спроба Китаю стати посередником та завершити переговорами російсько-українську війну, закінчилася безрезультатно.

Відвідавши Москву та Київ, а також європейські столиці, включаючи Варшаву, Берлін, Париж та Брюссель, спецпредставник КНР у справах Євразії Лі Хуей повернувся до Пекіну з порожніми руками.

“Зараз усім сторонам досить складно змусити себе сісти за стіл переговорів”, – заявив він сьогодні, коментуючи підсумки свого турне на прес-конференції в Пекіні.

Джерела The Wall Street Journal, знайомі з підсумками європейських переговорів Лі, розповіли, що той наполягав на тому, щоб росія зберегла за собою окуповані українські території. Китайська позиція, за даними видання, полягає в тому, щоб не дати Кремлю програти війну та підійти до межі, коли застосування ядерної зброї стане реальністю.

Сам же Лі відхрестився від умови щодо збереження за росією окупованих українських земель. “Я знаю, хто цей європейський чиновник, про якого писала газета Wall Street Journal, але ці повідомлення зовсім не відповідають дійсності”, – заявив він на прес-конференції.

Тим не менш, китайський дипломат визнав, що Пекін виступає проти постачання Україні західного озброєння.

«Якщо ми дійсно хочемо зупинити військові дії та врятувати життя та встановити мир, то важливо зупинити відправку зброї на поле бою», — сказав Лі. Тим самим він підтвердив, що Китай фактично “грає на руку” росії.