Російська церква заявляє, що Україна тепер «священна війна».

Російська церква заявляє, що в Україні тепер «священна війна».

Російська Православна Церква затвердила документ, який визнає повномасштабну інвазію президента Володимира Путіна на Україну “Священною війною”.

Заява була зроблена під час конгресу Всеросійської Народної Ради, на якому релігійні, політичні та культурні діячі зустрілися в Москві в кафедральному соборі Христа Спасителя, який є центром православної віри в Росії.

Глава Російської Православної Церкви, Патріарх Кирило, також є головою Ради і союзником Путіна. Його критикували за надання релігійного обгрунтування війни та відмову однозначно засуджувати вбивства людей в Україні.

У лютому 2022 року Патріарх Кирило заявив, що Україна та Білорусь є частинами “Російських земель” і назвав українців, які захищалися від російської агресії, “силами зла”, представляючи війну як боротьбу за майбутнє християнства.

“З духовно-моральної точки зору, особлива військова операція є Священною війною, в якій Росія та її народ захищають єдиний духовний простір Священної Русі”, – зазначено в опублікованому у середу документі під назвою “Особлива військова операція”, яка є офіційною термінологією Кремля для інвазії.

У ньому зазначається, що війна має на меті “захист світу від наступу глобалізму та перемогу Заходу, який перейшов на бік сатанізму”.

Після війни “весь територіальний простір сучасної України має увійти в зону виключного впливу Росії”, – зазначено в документі.

“Можливість існування на цій території русофобського політичного режиму, ворожого до Росії та її народу, а також політичного режиму, контрольованого з зовнішнього центру, ворожого до Росії, повинна бути повністю виключена”, – додається в документі.

Представники Православної церкви в усьому світі, такі як Американський комітет із справ публічної діяльності Православної церкви (OPAC), засудили війну. Після початку російської інвазії 24 лютого 2022 року Українська Православна Церква (УПЦ) перервала зв’язки з Російською Православною Церквою.

Newsweek звернувся до Міністерства закордонних справ України та УПЦ для отримання коментаря.

Цього місяця глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук розповів Newsweek, що там, де з’явилася Росія в Україні, “вони знищують усі інші релігії, крім підконтрольної та збройованої Російської Православної Церкви”.

“Для російських окупантів збройничання релігії – це щось нове, це неологізм”, – сказав Шевчук. “Це тому, що українська влада та релігійна спільнота примушені шукати різні шляхи захисту від збройничання релігії”.

Церква, якою він керує, має повне співтовариство з Ватиканом і є другою за розміром в католицькій вірі після Латинської Церкви. Він відвідав Вашингтон, округ Колумбія, цього місяця, щоб розповісти законодавцям США, які розглядають надання додаткової допомоги Києву, про рівень руйнування релігійних споруд, спричиненого війною.

Київський Інститут релігійної свободи заявив у лютому 2023 року, що російська армія знищила, пошкодила або здійняла на 494 релігійних спорудах, а ця цифра сьогодні ще більша.

“Це також виклик для моєї церкви, щоб не стати воєнною”, – сказав Шевчук, додавши, що мета – “не впасти в ту ж спокусу, в яку впала Російська Православна Церква та стати інструментом ненависті”.