США не сумніваються в тому, що ЗСУ збили «Кинджал» за допомогою Patriot – CNN

Американська телекомпанія CNN повідомляє, що в уряді США впевнені у точності заяв України про те, що вона використовувала американську систему ППО Patriot для перехоплення російської гіперзвукової ракети «Кинджал».

Видання нагадує, що хоча система Patriot успішно протидіє балістичним ракетам, її здатність зупиняти гіперзвукові ракети до минулого тижня була суто теоретичною. За словами джерел журналістів, українське перехоплення «Кинджала» сприйняли в Пентагоні як дуже серйозну подію. І це важливо з кількох причин.

По-перше, кремлівський диктатор Путін публічно рекламував можливості російської гіперзвукової зброї та заявляв, що вона здатна подолати всі існуючі системи ППО. Але, це виявилося неправдою. Крім того, виробництво гіперзвукових балістичних ракет завжди було непростим для росії, а санкції лише ускладнили його. Відтак, до минулого тижня росія розраховувала, що принаймні один вид її озброєнь – ракета «Кинджал» неодмінно вражатиме ціль. Це перехоплення поставило впевненість росіян під сумнів.

По-друге, той факт, що це перехоплення було здійснено українським розрахунком Patriot, який пройшов навчання в Оклахомі, але не мав американських інструкторів поруч, є ще більшою підставою для оптимізму у Пентагоні, додало джерело CNN, назвавши це: “великим поверненням інвестицій у озброєння”.

Перехоплення також, ймовірно, викликало серйозну невизначеність у росії, піднімаючи питання про те, що Україна тепер має надійний засіб протидії російським гіперзвуковим балістичним ракетам. Нагадаємо, «Військовий Кур’єр» раніше публікував відео та фото збиття російської балістичної ракети «Кинджал» над Києвом.