США направили до Аляски есмінці у відповідь на російсько-китайський патруль у Тихому океані – CNN

Американські військові розгорнули сили для спостереження за 11 російськими та китайськими кораблями, які помітили біля узбережжя Аляски.

Про це розповів речник Північного командування США, повідомляє CNN.

Зазначається, що минулого тижня берегів Аляски минулого тижня у складі кількох кораблів працював російсько-китайський військово-морський патруль. У відповідь США направили у цей регіон чотири есмінці.

Вашингтон впевнений, що це була демонстрація сили, яка викликала військову реакцію США, однак не становила загрози для них чи Канади.

Речник посольства Китаю Лю Пенгю пояснив, що кораблі провели спільне патрулювання у водах Тихого океану в рамках щорічного плану співпраці між китайськими та російськими військовими. За його слова, ці дії не спрямовані проти будь-якої третьої сторони й не мають нічого спільного з поточною міжнародною і регіональною ситуацією.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван запевнив, що Китай і Росія не мають наміру порушувати міжнародну безпеку, а також не мають наміру порушувати міжнародне право. 

Зокрема, він зокрема нагадав, що китайські й російські судна підійшли так само близько до Аляски минулого літа і були зустрінуті кораблем Берегової охорони США, який тоді здійснював звичайне патрулювання. 

Раніше стало відомо, що Китай веде переговори з Кубою про відкриття нового спільного військового тренувального центру на Кубі, що за сотню кілометрів від США.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.