Фрегат ROKS Cheonan на церемонії відкриття
Фрегат ROKS Cheonan FFG-826

Південна Корея прийняла на озброєння новітній фрегат Cheonan

Військово-морські сили Республіки Корея провели урочисту церемонію прийняття на озброєння фрегата ROKS Cheonan (FFG-826).

Відомо, що новий корабель належить до класу Daegu і став сьомим судном даного проєкту. Його вартість орієнтовно становить $351,5 млн. Варто зауважити, що він був названий на честь потопленого північнокорейською субмариною в 2010 році корвета ROKS Cheonan (PCC-772).

Церемонія прийняття на озброєння відбулася у ключовій базі ВМС Південної Кореї у Чханвоні, що на півдні країни. У заході брали участь командувач ВМС Республіки Корея віце-адмірал Кім Мьон Су, капітан затонулого корвета Чой Вон Ір, колишні члени його екіпажу та сім’ї загиблих.

Південна Корея приділила значну увагу церемонії взяття на озброєння нового фрегату. В країні говорять про “відродження” судна Cheonan.

Даний корабель виготовлений корейською компанією Hyundai Heavy Industries на верфі в місті Ульсан. Спуск на воду відбувся 9 листопада 2021 року. Водотоннажність судна складає майже 3600 т, довжина – 122 м. Максимальна швидкість – 56 км/год. Силова установка: 1х Rolls-Royce MT30 (газотурбінний), 4 х MTU 12V 4000 M53B (дизельних), 2 х Leonardo DRS (електричних).

Озброєний ROKS Cheonan (FFG-826) 127-мм гарматою Mk 45, артилерійською системою Phalanx CIWS, шістьма торпедами K745 Blue Shark, вісьмома протикорабельними ракетами SSM-700K C-Star, пусковою установкою K-VLS на 16 ракет (K-SAAM, K-ASROC).

Нагадаємо, що в середині квітня 2023 року південнокорейська компанія Hyundai Heavy Industries завершила процес спуска на воду першого фрегата класу Chungnam.