США доставили у Марокко танки Abrams у сучасній модифікації M1A2 SEPv3

США надали Марокко танки Abrams M1A2 SEPv3. Також Вашингтон готує до відправки у цю африканську країну 500 БМП Bradley, повідомляє видання Arab-Military.

Армія Марокко отримала сучасну версію танка Abram M1A2 з оновленням SEPv3 (System Enhancement Package – “пакет покращення системи”). Заплатили за них приблизно $1,2 млрд. Точна кількість проданих машин не оголошується.

Проте, для порівняння можна глянути на контракт, який у 2021 році уклала Польща. Він передбачає купівлю 250 танків, теж у модифікації M1A2 SEPv3, за подібну суму – $1,148 млрд.

Танки марокканські військові вже відправили на південь країни до спірної території Західна Сахара, де зросла напруга.

Щодо Bradley, то уряд Марокко домовився із Пентагоном про безкоштовне постачання 500 цих броньованих машин піхоти.

Аналітики Army Recognition порахували, що армія Марокко вже експлуатує іншу американську бронетехніку. Йдеться про 222 танки Abrams M1A1 SA, 220 танків M60A1 Patton, 120 танків M60A3 Patton.

Також журналісти додають, що у минулому році стало відомо, що Марокко придбало 162 танки Abrams M1A2 SEPv3 за орієнтовною вартістю 1,3 млрд доларів. Особливістю модернізації є застосування вдосконалених систем та програмного забезпечення для танків. Наприклад, SEPv3 може стріляти покращеними боєприпасами IFLIR та CROWS. Також у Abrams покращили бронювання й оптику.

Зазначається, що постачання Abrams є лише частиною ширших планів Марокко посилити свій бойовий потенціал. Вони купують американські ПТРК TOW, РСЗВ HIMARS з ракетами ATACMS та GMLRS, ізраїльські ЗРК Barak MX та РСЗВ PULS.

Нагадаємо, нещодавно у порту Свіноуйсьце в Польщі розвантажили військову техніку, яку країна отримала із США. Про це повідомив OSINT Expert. До даної партії увійшли 26 танків M1A1FEP Abrams, дев’ять броньованих евакуаційних машин M88A2 Hercules та одинадцять реактивних систем залпового вогню M142 HIMARS.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.