Словаччина поставить Україні 16 гаубиць Zuzanna-2

Президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила на брифінгу у Братиславі про передачу Україні 16 гаубиць. Символічно, що вони є “тезками” глави словацької держави. Йдеться про гаубиці Zuzanna-2.

Відповідний контракт підписано сьогодні під час візиту президента України Зеленського до Словаччини. Поставити гаубиці словацька сторона обіцяє максимально швидко.

Zuzanna-2 – самохідна артилерійська установка, яка побудована на колісному шасі TATRA 8×8. Машина оснащена 155-мм гаубицею. Її максимальна дальність стрільби становить 41 км. Екіпаж Zuzanna-2 складається з чотирьох осіб. Так як САУ обладнана автоматичною системою заряджання, вона може здійснювати 6 пострілів за хвилину.

Крім угоди щодо поставок Zuzanna-2, стало відомо, що Словаччина і Україна розпочали спільну роботу над новим типом гаубиць, про що нещодавно повідомляв “Військовий Кур’єр”. Також представники обох країн домовились про налагодження спільного виробництва боєприпасів.

Важливою є також згода Братислави на участь словацьких компаній у розмінуванні території України.

Нагадаємо, у березні Словаччина передала Україні чотири винищувачі МіГ-29. Загалом, уряд Словаччини пообіцяв передати Україні тринадцять таких літаків.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.