Україна та Словаччина домовились виготовляти нову потужну САУ для ЗСУ (Фото)

Триває процес розробки нової САУ на колісному шасі для українського війська. Допоки серійне виготовлення української САУ “Богдана” стоїть “на паузі”, Краматорський завод важкого верстатобудування домовився зі словацькою компанією KONŠTRUKTA-Defence, про виготовлення нової САУ для ЗСУ. Її планується виготовляти спільно на базі словацької гаубиці “EVA” (“Єва”).

Обидва підприємства підписали меморандум у якому йдеться, що словацька САУ “Єва” адаптуватиметься під потреби українських артилеристів. А також, що під час виготовлення нової установки будуть використовуватись кращі конструктивні напрацювання САУ “Богдана”.

Нагадаємо, словацька САУ “Єва”, що стане базою для нового проекту, побудована на шасі вантажівки Tatra з колісною формулою 8х8.

Ця самохідна гаубиця використовує снаряди найбільш поширеного натівського калібру 155 мм. Її ефективна дальність ураження – до 43 кілометрів. САУ має автомат заряджання на 12 снарядів і перевозить додатково 12 снарядів у спеціальній укладці. Швидкострільність гаубиці – 5 пострілів на хвилину.

САУ “Єва” має також сучасну цифрову систему управління вогнем, систему супутникової навігації та лазерний далекомір. Споряджена маса машини – 28 тонн, довжина – 11,5 м, ширина – 2,7 м, висота – 3,8 м.

Планується, що кабіна нової українсько-словацької гаубиці буде броньованою. Але, якими саме будуть технічні характеристики бронювання – наразі це питання вирішується інженерами.