Слідство.Інфо: СБУ могла использовать ТЦК для повестки журналисту из-за расследования

Слідство. Інфо: спецслужби намагались покарати журналіста за розслідування про СБУ

Агентство журналістських розслідувань Слідство.Інфо заявило, що працівники воєнкомату намагались вручити повістку їхньому журналісту Євгену Шульгату за вказівкою працівника Служби безпеки України. Агентство стверджує, що таким чином спецслужбовці намагалися покарати розслідувача, який розкрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.
Журналісти стверджують, що 1 квітня в супермаркеті в Оболонському районі Києва до Шульгата підійшли працівники Солом’янського ТЦК і намагались вручити йому повістку. За словами розслідувача, вони звернулися до нього іменем-прізвищем і “явно знали в обличчя”.
Слідство.Інфо повідомило, що під час розмови, військовослужбовці якомога відзначили, що недавно Шульгату виповнилось 27 років і він не прийшов до ТЦК оновити дані. Коли журналіст почав знімати відео і задавати питання, пов’язані з його розслідуванням про СБУ, військовослужбовці пішли, сказавши, що фіксують відмову від повістки, відзначили журналісти.
Журналісти отримали відео з камер спостереження торговельного центру “Дрім”, де сталися події.
Агентство відзначило, що ідентифікувало представників Солом’янського ТЦК. Один з них – Олександр: він підтвердив, що працює в цьому ТЦК, проте на питання про події в торговельному центрі відповідати відмовився.
Так само відреагував і його колега Сергій, відзначили журналісти. Військовослужбовці не згодились назвати людину, яка вказувала їм, кому саме треба вручити повістку.
Журналісти, з посиланням на власні джерела, стверджують, що люди, які керували представниками ТЦК, може бути Олексій Біленко – людина, близька до Вітюка.
Фото: Слідство.Біленко раніше працював у львівському управлінні СБУ, а зараз – у департаменті кібербезпеки СБУ, який очолює Ілля Вітюк – фігурант розслідування Євгена Шульгата.
Агентство Слідство.Інфо планує передати оприлюднені виявлення в правоохоронні органи разом з заявою про переслідування та перешкоджання журналістській діяльності.
Редакція LIGA.net звернулися за коментарем в Службу безпеки України, проте відповіді поки не отримали.
Раніше Шульгат вияснив, що дружина керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка в грудні 2023 року придбала квартиру у столичному житловому комплексі преміум-класу. У декларації чиновника зазначено, що за квартиру заплатили 12,8 млн грн. Водночас ринкова ціна такого житла – більше 20 млн грн, стверджує Шульгат, а Слідство.Інфо говорить, що офіційного заробітку на цю квартиру Вітюку не вистачило б. Разом з тим його дружина Юлія почала займатися бізнесом незабаром після призначення чоловіка на цю посаду. У СБУ завірили, що її заробітку вистачає на придбане житло.