Сім років тому відбувся перший бій за Донецький аеропорт

26 травня 2014 року в ході неоголошеної агресії Росії проти України, відбулся перша спроба захоплення Донецького аеропорту російськими бойовиками.

Результатом бою був повний розгром угрупування “ДНР” на чолі з О.Ходаковським, ядро якого складав батальйон “Восток”. Терористи втратили, за різними даними, понад 33-100 осіб загиблими, серед – них громадяни РФ, “кадирівці” тощо. Втрати ЗСУ – 3 поранених.

Бій продемонстрував високий рівень взаємодії всіх родів військ ЗСУ, їх рішучість і мотивованість. Він був також першої операцією, успішно проведеною нещодавно створеним штабом АТО.

Разом з тим, це був лише початок важких боїв за ДАП, що стануть уособленням усієї російсько-української війни.

Нагадаємо, що цього ж дня, але 373 роки тому відбулася битва під Корсунем. Це було вже друге військове зіткнення Хмельниччини. В ході нього, керманичі козацько-татарського війська проявивши високі бойові якості та здатність до тактичного і стратегічного планування, наголову розбили польську армію коронного гетьмана М.Потоцького. Внаслідок битви вся Наддніпрянська Україна потрапила під контроль повсталих, і там за літо 1648 року було встановлено козацький лад.