Сім років тому відбувся бій під Волновахою

На світанку 22 травня 2014 року під Волновахою відбулося одне з перших значних за розміром воєнних зіткнень російсько-української війни.

На 10-й блокпост 51-ї окремої механізованої бригади здійснили напад терористи “ДНР”(угрупування Безлера). Напад виявився раптовим для підрозділу, який втрати 17 осіб загиблими; втрати ворога достеменно невідомі. Серед причин великих втрат у бою вказують психологічну неготовність командування нижчої ланки до умов реальної війни, зокрема – повна відсутність пильності, зволікання з вогнем на ураження та недостатні охоронні заходи під час ночівлі.

Разом із тим, оперативної перемоги бойовикам здобути не вдалося, попри чисельну перевагу завдяки швидкому підходу резервів та застосування штурмової авіації.

Проблеми з вищим та нижчим рівнями управління на той момент уже були очевидні українському командуванню. Щойно створений штаб АТО (на чолі з генерал-лейтенантом В.Муженком та начальником оперативного штабу генерал-майором В.Назаровим) уже на наступний день, 23 травня, розпочав енергійне керування військами. Це змінило хід подій на користь України за наступні кілька тижнів.