Цей рік для президента Джо Байдена був нелегкий. Інфляція досягла 40-річного максимуму, а його рейтинг нижче середнього рівня. Проте перший рік президентства не був приреченим, вважає Newsweek. Насправді, з моменту прийняття присяги 20 січня Байден досяг значних досягнень, включаючи прийняття двопартійного інфраструктурного пакету вартістю 1,2 трильйона доларів. Деякі з досягнень адміністрації Байдена, можливо, не потрапили в заголовки або могли бути забуті протягом бурхливого року, в той же час добрі економічні показники іноді витіснялися інфляцією та проблемами ковідної логістики. Оскільки 2021 рік підходить до кінця, ось сім досягнень Байдена цього року.
1. Боротьба зі зміною клімату
Одним із перших дій Байдена як президента було повернення до Паризької кліматичної угоди, яку покинув колишній президент Дональд Трамп. Це рішення не тільки повернуло США у нормалі стосунки з більшістю країн світу, але й допомогло поставити адміністрацію Байдена в центр зусиль щодо боротьби зі зміною клімату.
10 грудня адміністрація Байдена наказала урядовим установам США припинити фінансування вуглецевих проектів з викопного палива за кордоном.
2. Суддівські призначення
У той час як призначенці екс-президента Трампа до Верховного суду США все ще потрапляють у скандальні заголовки газет, Байден тихо зробив серію призначень у федеральні суди.
Наразі президентом було підтверджено 40 федеральних суддів — найбільше, ніж будь-який президент за перший термін після покійного Рональда Рейгана в 1981 році, і вдвічі більше, ніж Трамп призначив протягом першого року свого існування. З них 80 відсотків становлять жінки і 53 відсотки кольорові люди, що допомагає білій судовій системі, де домінують чоловіки, більше представляти країну.
Вплив на федеральну судову владу може мати довгострокове значення, особливо тому, що суди нижчої інстанції розглядаються як підстава для доказів для майбутніх кандидатів у Верховний суд.
3. Угода про підводний човен AUKUS
Хоча це викликало значний гнів у французького уряду, угоду з підводним човном AUKUS між США, Великобританією та Австралією можна розглядати як стратегічний успіх у зусиллях протистояти Китаю в Тихому океані.
Згідно з умовами угоди, Велика Британія і США допомагатимуть Австралії в розробці атомних підводних човнів, а також поглиблюватимуть співпрацю з низки технологічних питань. Як повідомляється, Австралія також розгляне можливість розміщення американських бомбардувальників.
Китай, який багато хто в політичному істеблішменті США розглядає як зростаючу загрозу, часто поводився агресивно по відношенню до Австралії, і угоду можна розглядати як частину довгострокової стратегії США в регіоні. AUKUS також можна розглядати як відповідь деяким критикам Байдена, які стверджують, що він слабкий щодо Китаю.
Призупинення федеральних страт
Колишній президент Трамп припинив 17-річну паузу щодо федеральних страт, і 13 людей були катовані в період з липня 2020 року по січень 2021 року. Байден, противник федеральної смертної кари, відновив цю паузу.
У липні Міністерство юстиції ввело мораторій на виконання федеральних страт, поки воно проводить перегляд політики та процедур. Хоча Байден не може запобігти стратам на рівні штату, федеральна пауза відновлює статус-кво що було до того, як Трамп прийшов на посаду.
Трансгендерні військовослужбовці
Протягом першого тижня перебування на посаді Байден видав указ про припинення заборони на службу в армії США відкрито трансгендерним особам . Це обмеження було введено Трампом.
Хоча рішення Байдена було не таким резонансним, як скасування давньої політики «Не питай, не кажи» за тодішнього президента Барака Обами в 2010 році, цей захід розглядається як значний крок у захист прав трансгендерів.
Возз’єднання сімей мігрантів
Однією з найбільш суперечливих політик колишнього президента Трампа була підхід нульової терпимості до мігрантів без документів, які перетинають США через південний кордон; політика, яка була пов’язана з розлученими зі своїми сім’ями приблизно 5500 дітей. У перший день свого перебування на посаді Байден підписав розпорядження про возз’єднання розлучених сімей, а Департамент внутрішньої безпеки (DHS) оголосив у четвер, що 100 дітей наразі возз’єдналися зі своїми сім’ями, а ще 350 продовжуються.
Проте близько 1150 дітей все ще залишаються зниклими безвісти, і адміністрація стикається з проблемами в процесі, пов’язаними з проблемами, зокрема відсутністю записів та великою кількістю справ.
Робочі місця, заробітна плата та ВВП
Хоча багато американців залишаються песимістичними щодо економіки США на тлі інфляції, яка досягла 40-річного максимуму, за перший рік перебування на посаді Байдена відбулося значне покращення робочих місць і зростання заробітної плати.
Рівень безробіття впав лише до 4,2 відсотка в листопаді — мінімум за 21 місяць, а кількість заявок на безробіття впала до найнижчого рівня з 1969 року на початку грудня.
Початкові заявки по безробіттю за тиждень, що закінчився 18 грудня, становили 205 000 з урахуванням сезонних змін, що майже не змінилося порівняно з попереднім тижнем. Це нижче рівня до пандемії і, схоже, свідчить про потужний ринок праці.
Заробітна плата, яку виплачують приватні підприємства, також зросла на 2,4 відсотка після інфляції з січня по жовтень, тоді як наявний дохід зріс на 3 відсотки.
Також очікується, що в наступному році американці отримають найбільше підвищення заробітної плати за останні десять років, тоді як валовий внутрішній продукт (ВВП) США у третьому кварталі зріс на 2,3 відсотка за рік, перевищивши прогнозовані раніше 2,1 відсотка.
Хоча ще невідомо, як новий варіант Omicron вплине на економіку, загальні показники є позитивними в 2022 році.