Швейцарія зацікавилась проведенням великої мирної конференції щодо України

Сьогодні голова Федеральної ради Швейцарії Віола Амгерд після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявила про наміри країни організувати велику мирну конференцію щодо України на найвищому рівні.

Про це вона сказала на спільній пресконференції з українським президентом.

За словами Амгерд, питання впровадження мирних ініціатив Києва було одним із головних під час її зустрічі з українським президентом.

“Я підтвердила, що Швейцарія була б готова організувати мирну конференцію. Ми домовились, що ми поглиблено будемо займатись цим питанням, щоб процес миру був успішний”, – додала вона.

Амгерд сказала, що представники обох країн негайно почнуть підготовку до мирної конференції. Зі свого боку вона вже призначили людину, яка буде цим опікуватись.

“Швейцарія завжди буде виступати на підтримку тривалого миру. І ми раді, що Швейцарія може зробити в це внесок”, – наголосила вона.

Також під час пресконференції стало відомо, що Швейцарія виділить 1,5 мільярди франків на відбудову України протягом 2025-2028 років.

Нагадаємо, у листопаді Швейцарія заявила про приєднання до країн, які виступають за створення спецтрибуналу для розслідування військових злочинів росії проти України. Таке повідомлення опублікував сайт Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.