Швейцарія підтримала створення трибуналу для розслідування військових злочинів Росії

Швейцарія заявила про приєднання до країн, які виступають за створення спецтрибуналу для розслідування військових злочинів росії проти України. Таке повідомлення опублікував сайт Міністерства закордонних справ Швейцарії.

Швейцарія підтримала зусилля щодо судового переслідування та розгляду всіх міжнародних злочинів, скоєних в Україні.

“Агресія росії проти України не повинна залишитися безкарною”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

Швейцарія приєдналася до групи країн, які підтримують створення спецтрибуналу на зустрічі у Берліні 16 листопада. Там країну представляв посол Франц Перес, голова Директорату міжнародного публічного права у швейцарському МЗС.

Він переконаний, що Міжнародний кримінальний суд (МКС) має повноваження переслідувати та судити військові злочини та злочини проти людяності, які були скоєні в Україні. Проте він не має юрисдикції щодо “злочину агресії” у російсько-українській війні, оскільки ні росія, ні Україна не ратифікували Римський статут.

Тому Швейцарія прагнутиме до перегляду Римського статуту, щоб полегшити юрисдикцію МКС щодо розгляду “злочину агресії” в усіх контекстах.

Координаційна група з 38 країн розглядає варіант створення так званого інтернаціоналізованого трибуналу щодо злочину агресії росії проти України. Він зможе судити за українським законодавством, яке передбачає заочне засудження, проте надає Путіну імунітет.

Нагадаємо, у липні в Нідерландах сьогодні розпочав роботу Міжнародний центр з розслідування злочинів російської агресії проти України. Центр розташований у Гаазі на базі Агентства ЄС з питань співпраці у сфері кримінальної юстиції (Євроюст).

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.