Шойгу збрехав про тактичні ядерні заряди у Білорусі

Російський міністр оборони Сергій Шойгу сьогодні заявив, що його відомство перекинуло до Білорусі “деякі носії тактичних ядерних зарядів”. Зокрема, за словами Шойгу, росіяни вже притягли до Білорусі ракетні комплекси «Іскандер-М». Крім того, Шойгу заявив, що: «частина білоруських літаків штурмової авіації отримали здатність завдавати удари по об’єктах супротивника засобами ураження в ядерному оснащенні».

Нагадаємо, раніше «Військовий Кур’єр» проводив окремий аналіз тактичної ядерної зброї, яку росіяни можуть розмістити в Білорусі. Справді, серед можливих носіїв тактичних ядерних зарядів можуть бути комплекси «Іскандер-М», які Білорусь отримала від росії минулого літа.

А от жоден з білоруських військових літаків штурмової авіації на сьогодні не здатен нести тактичні ядерні заряди. У білоруських збройних силах є лише один зразок штурмового літака – це Су-25. На нього, теоретично, можна кріпити бомби РН-40 та РН-41, які можуть бути оснащені тактичним ядерним зарядом. Втім, дані боєприпаси були зняті з озброєння ще наприкінці 80-х – на початку 90-х років.

Су-25 повітряних сил Білорусі

Відтак, білоруська штурмова авіація не може бути носієм тактичної ядерної зброї, хоча, інженеру-будівельнику Шойгу про це могли і не повідомити у російському Генштабі.

Докладніше про можливі носії російської тактичної ядерної зброї у Білорусі, читайте у нашому матеріалі.