Китайські та російські літаки увійшли до розпізнавальної зони ППО Південної Кореї

Військові Південної Кореї заявили, що російські та китайські військові літаки увійшли до корейської розпізнавальної зони ППО (KADIZ) у Східному морі. Про це повідомив сайт Yonhap.

Два китайські та чотири російські військові літаки без попередження увійшли в ідентифікаційну зону протиповітряної оборони Південної Кореї. Це змусило Сеул підняти у повітря свої винищувачі.

Представник сеульського Об’єднаного комітету начальників штабів повідомив, що подія сталася між 11:53 і 12:10 за місцевим часом. Повітряні судна увійшли в зону з півночі і покинули її зі сходу. Вони не порушили повітряний простір Південної Кореї.

Об’єднаний комітет начальників штабів заявив, що виявив китайські і російські літаки ще до того, як вони увійшли в KADIZ, і мобілізував винищувачі ВПС для вжиття тактичних заходів на випадок непередбачених обставин.

Зона протиповітряної оборони не є територіальним повітряним простором. Вона окреслена для того, щоб закликати іноземні літаки ідентифікувати себе заздалегідь.

Нагадаємо, нещодавно китайський винищувач J-11 критично близько підлетів до бомбардувальника B-52H ВПС США у схваленому міжнародному повітряному просторі. Індійсько-тихоокеанське командуванням США назвало такий маневр дуже не професійним.

Перед тим, винищувачі F-35 Повітряних сил Норвегії перехопили пару російських стратегічних бомбардувальників Ту-160 поблизу повітряного простору НАТО. Про це повідомило Повітряне командування НАТО у соцмережі Х. Норвезькі винищувачі 5-го покоління ідентифікували два бомбардувальники Ту-160, два МіГ-31 та два Іл-78.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.