Що відомо про можливого кандидата на посаду Міністра оборони?

Вчора ми писали про те, що новим міністром оборони вірогідно буде призначений Юрій Гусєв. Що ж про нього відомо?

Гусєв Юрій Веніамінович, 41 рік

ексзаступник Міністра оборони (2014-2016)
голова Херсонської обласної державної адміністрації ( 2019-2020)
гендиректор Укроборонпрому (з грудня 2020)

Докладніше

Освіта:

бакалаврат – Херсонський національний технічний університет (фінанси)
Магістратура – Київський національний економічний університет

Діяльність

1999 — радник Голови Херсонської обласної державної адміністрації з питань молодіжної політики. (в університеті був головою ГО “Молода нація”)

2002 — балотувався до Верховної Ради від Виборчого блоку політичних партій «Команда Озимого Покоління».
До 2009 — очолював комерційні компанії.

2009—2014 — працював в різних органах державної влади: був керівником групи радників Міністра економіки, директором департаменту національних проєктів, радником Міністра фінансів.

2014—2016 — працював в Міністерстві оборони України: був керівником департаменту економічної активності, заступником Міністра та Головою Ради реформ Міністерства оборони України; один з ініціаторів «волонтерського десанту». За наявною інформацією, не утримався на посаді завдяки внутрішнім конфліктам у “волонтерському” середовищі та розвалу роботи.

2016 — радник Міністра інфраструктури.

2018 — радник Міністра екології та природних ресурсів

13 липня 2019 — 3 грудня 2020 — голова Херсонської обласної державної адміністрації.

З 2017 року до червня цього року Юрій Гусєв очолював київське представництво Херсонського земляцтва. З того часу співпрацював із главою облради Владиславом Мангером, якому закидають причетність до організації вбивства Гандзюк. Покинув посаду по деяким джерелам “завдяки” різкому сплеску корупції в регіоні, що почався незабаром після його призначення .

З 3 грудня 2020 — Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром». Посаду отримав після прийняття рішення про розформування галузевого монстра під гаслом “корпоратизації”. Найбільш відомий на цій посаді його вчинок – публічна заява про те нібито  Одеський авіазавод складатиме американські гелікоптери Bell UH-1 “Ірокез”, що було завідомим фейком.

За деякими джерелами двом останнім своїм посадам, та посаді заступника міністра у каденцію Порошенка Гусєв зобов’язаний Давіду Арахамії.

Наукова та суспільна діяльність

У 2018 захистив дисертацію з історії церкви в Чернівецькому православному богословському інституті.
Закінчив програми в Aspen Institute Kyiv.


Кандидат економічних наук, доцент, запрошений професор Військового Університету Нуева Гранада (Республіка Колумбія), доктор богословських наук.

Ініціатор Українського Клубу Реформаторів. Член спільнот Аспен. Член дорадчої ради Центру лідерства Українського Католицького Університету.

Володіє авторським правом на збірку віршів — «Незбагненність. Збірка віршів українця».

Нагороди:

Іменна вогнепальна зброя (2015)

Відзнака ГУР МОУ — медаль «За сприяння воєнній розвідці України» ІІ ступеня (2015)

Пам’ятний нагрудний знак Міністра оборони України «Захиснику України» (2015)

Медаль Військової академії Королівства Іспанія «За заслуги» (2015)

Галузева премія «Найкращий GR-спеціаліст 2018 року» за версією Української асоціації лобізму та GR (2018)
«Регіональний лідер року-2019» за версією Загальнонаціональної програми Людина року (премія)

Відзнака Військового Університету Нуева Гранада (Республіка Колумбія) (2018)

Висновок

Як бачимо, біографія у претендента на пост голови воєнного відомства України доволі строката, а по деякім ознакам ще й “масонська” – тобто відслідковуються зв’язки з релігійно-політичними колами Заходу. З усього номенклатурного переліку посад та відзнак можна виділити хіба що ступінь доктора богословських наук, звання професора Колумбійського університету та медаль Військової академії, все інше – продукт займання відповідних посад. Найбільш відповідна Гусеву по стилю роботи та характеру комунікацій фігура у регіональній політиці – Міхеіл Саакашвілі.

Персональна зброя та відзнака розвідвідомства – це скоріш наслідок факту перебування на посаді заступника міністра оборони ніж наявність якихось реальних заслуг у цій сфері.

Перед нами типовий представник “нової номенклатури”, який однаково “успішно” діяв на високих посадах в каденції Януковича, Порошенко та Зеленського, коливаючись разом зі змінами “лінії партії” та залишав чергові пости після розвалу роботи.

Чи зупинить на ньому свій вибір Офіс Президенту? Будемо спостерігати.

колаж – Аліна Подлесная/LIGA.net