Що собою являє російська церква і чому її потрібно заборонити

Російська церква завжди була інструментом імперської політики Москви. На це вказують факти, які в Україні повинен знати кожен.

“Військовий кур’єр” зібрав їх усі в одному матеріалі.

Коли Володимир Великий прийняв християнство для Києва – а це 988-й рік – на московському болоті ще жаби квакали. І ніякої російської церкви і в проєкті не було.

Московія вперше зазіхнула на українську церкву майже 800 років тому. У ХІІ столітті Андрій Боголюбський розграбував Київ та його церкви. Після цього пішов просити окрему митрополію для Володимиро-Суздальського князівства, тобто для нинішньої території росії.

Константинопольский патріарх категорично послав московита за кораблем.

У 1448-му році Московська церква фактично проголосила свою самостійність – без згоди Константинополя. Там було досить власних проблем, тож самодіяльність Москви, грубо кажучи, пропустили повз вуха. Не визнали, але й не засудили.

Більше сотні років неканонічна церква вигадувала історичні побрехеньки і, як це буває, до них спочатку звикають, а потім і вірять. У XV столітті Московія почала претендувати на назву Русь.

Після смерті царя-садиста Івана Грозного визнання самопроголошеної московської митрополії добивався Борис Годунов – татарин за національністю і явно росіянин за рівнем підступності.

Годунов наполегливо запрошував до Москви патріарха Йоакима ІІ Траноса. Той явно не очікував нічого поганого і спокійно собі приїхав. А його фактично взяли у заручники – посадили під домашній арешт. Сказали, що звільнять лише коли визнає незалежність московської церкви.

Йоаким ІІ Транос хотів повернутись додому і патріархат Москва отримала.

А далі сталося найсумніше. Після смерті гетьмана Богдана Хмельницького Москва повністю підкорила українську церкву. Патріарх Константинопольський Діонісій фактично продав Київську митрополію Москві – за соболині хутра та 200 червонців. Хабарника вигнали, але Москва свого добилась.

Українська церква потрапила в залежність на більш як три століття.

В епоху СРСР храми наповнилися агентурою – атеїстична держава посадила церкву на короткий повідок, зробила своїм інструментом впливу на людей.

Скасувати рішення підкупленого росіянами патріарха Діонісія вийшло всього кілька років тому. Але тепер куди важче – побороти всюдисущого спрута, який допомагає окупантам, і якого чомусь лагідно називають “московським патріархатом”.

Та оскільки ця організація офіційно знаходиться у складі Російської православної церкви, то насправді є просто філією РПЦ в Україні.

Тому з церковною окупацію можна і треба боротися так само, як і з окупацією територій!

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада України у першому читанні розглянула закон про заборону церков, пов’язаних з Росією.

Про шкоду російської церкви в Україні говорять давно. У чому вона проявлялася – дивіться у черговому випуску нашого спецпроекту “Спостережний пост” на YouTube.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.