Верховна Рада ухвалила закон про заборону церков, пов’язаних з Росією

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов’язаних із Росією. Голоси “за” віддали 257 нардепів.

Проти або утрималися від голосування лише народні депутати з фракцій “ОПЗЖ” та “Відновлення України”. Окрім цього один представник “Слуги народу” утримався.

Рада проголосувала за основу урядовий проєкт 8371. Його називають найм’якшим з-поміж усіх наявних ініціатив заборони УПЦ МП. Непростий і тривалий механізм закону виглядає так: державна служба з етнополітики та свободи совісті спочатку має встановити, що певна релігійна організація має свій центр у Росії. Після цього служба видає припис церкві, щоб виправити цю ситуацію.

А якщо цього не стається, то ДЕСС подає на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який вже і має ухвалити рішення про заборону.

Спеціальна експертна комісія ДЕСС вже офіційно встановила зв’язок УПЦ з Московським патріархатом. Сама УПЦ з цим не погоджується. Але треба відзначити, що просто подати до суду на УПЦ не вдасться.

Річ у тому, що УПЦ МП як юридичної особи не існує, а є окремі одиниці, проти яких треба позиватись: Київська митрополія (головна), єпархії (понад пів сотні) та окремі парафії (тисячі). І таких юридичних осіб загалом близько 9 тисяч. З іншого боку, як стверджують джерела ВВС, це шлях, який задовольнить Захід.

Нагадаємо, сьогодні Рада ухвалила бюджет на 2024 рік – витрати на оборону зменшилися.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.