Шахраї почали використовувати звільнення українських полонених для наживи

Після нещодавнього повернення 230 полонених в Україну, шахраї запустили нову схему для наживи. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у телеграм-каналі.

“У соцмережах з’явилися профілі, які представляють себе звільненими з полону оборонцями. З їх допомогою закликають звертатися і обіцяють надати інформацію начебто про тих військових, кого вони бачили в полоні. Згодом під різними приводами починають просити гроші”, – йдеться у повідомленні координаційного штабу.

У профілях можуть бути фото та відео оборонців з “обміну 230” або інших подібних подій.

Військові закликали не довіряти закликам таких “полонених”, оскільки за цими сторінками та профілями соцмереж приховуються шахраї. Тому варто бути пильними, перевіряти інформацію і при потребі звертатися до офіційних ресурсів Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Координаційний штаб забезпечує найповнішу інформацію з першоджерела про обміни, допомогу родинам, події та поради. Зокрема, нещодавно відбулася онлайн-зустріч з об’єднанням родин Захисників “Допомога військовополоненим”. На зустрічі йшлося про обміни та повернення важкохворих полонених з місць ворожої неволі та здійснення місії Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у колоніях країни-агресорки та на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, 3 січня до України з російського полону повернули 230 українських воїнів та цивільних. Це найбільша кількість, яку вдалося звільнити з неволі. Серед повернутих з полону були ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста – 182 людини. Ще 48 воїнів мали статус “зниклий безвісти”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.