В Україну з російського полону повернули 230 людей (Фото, відео)

До України з російського полону повернули 230 українських воїнів та цивільних. Це найбільша кількість, яку вдалося звільнити з неволі. Загалом, представникам України за два минулі роки вдалося повернути 2828 полонених.

Серед повернутих з полону були ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста – 182 людини. Ще 48 воїнів мали статус “зниклий безвісти”. Зараз на них чекає медичний огляд та допомога з відновленням документів і карток.

Серед тих, хто сьогодні прибув в Україну, є солдати, сержанти та офіцери. Серед них представників Збройних сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – один та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Більшість звільнених – чоловіки, жінок – п’ятеро.

Після виснажливих місяців полону повернулася, зокрема, бойова медикиня зі складу 36 окремої бригади морської піхоти. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Росіяни декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.

“Нарешті побачать своїх рідних та близьких семеро захисників острова Зміїний, музикант військового оркестру, військовослужбовиця ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці. Певернулися нацгвардійці, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС. Також – цивільний викладач Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та оборонці Маріуполя”, – зазначили у повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

“Дякую всім, хто попри всі труднощі повертає наших людей додому! Дякую нашим захисникам! Ми зробимо все, щоб повернути всіх наших людей, які нині в російській неволі”, – написав у телеграм-каналі Володимир Зеленський і опублікував відео зі звільненими полоненими.

Нагадаємо, попереднє звільнення з полону було у серпні. Тоді Україна повернула 22 військових. Це бійці ЗСУ, з них два офіцери, військовослужбовці рядового та сержантського складу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.