СБУ арештувала майно дружини Медведчука

Суд арештував майно Оксани Марченко, відомої української телеведучої та дружини Віктора Медведчука. Жінка підозрюється у фінансуванні російських окупаційних угруповань. Вартість арештованих активів перевищує 5,6 млрд. гривень.

Серед накопичень знайдено пакети по 14% акцій у двох обленерго та понад 4% – у третьому, якими Марченко володіє через п’ять офшорних компаній. Арештовано активи у 18 інвестиційних, агропромислових, телекомунікаційних та інших підприємствах.

«Серед них – київські компанії «Терра-Інвест», «Укркапітал» і «Спорт-Тур», які дружина Медведчука використовувала для проведення підривної діяльності проти України», – повідомляє Служба безпеки України. Саме вони заснували фірму, через яку Марченко переводила мільйонні суми на рахунки росгвардії та мвс рф в окупованому Криму, а також сплачувала «податки» до російського бюджету.

Також накладено арешт на 2 земельні ділянки, 4 житлових будинки у Києві та Криму і 10 автомобілів, які належать Марченко.

Злочин, в якому підозрюється дружина Медведчука та менеджери причетних компаній, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією майна. Арешт активів забезпечить можливість їх конфіскації за рішенням суду та убезпечить майно від перереєстрації на інших осіб.

Нагадаємо, раніше слідчі СБУ повідомили Оксані Марченко про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).