Таємна операція з розмінування України від Польщі

98 польських поліціянтів протягом п’яти місяців допомагали українцям у розмінуванні Київщини у ході таємної операції. Про це повідомляє видання Wirtualna Polska.

Місія розпочалася у жовтні минулого року, після звернення української сторони до поліційної оперативної групи ATLAS (поліційної оперативної групи, що об’єднує спеціальні антитерористичні підрозділи ЄС) про допомогу в розмінуванні деокупованих територій. З усіх груп погодилася лише польська.

В Україну, після тренувань і домовленостей, відправилися лише добровольці: піротехніки, парамедики та члени бойових груп, завданням яких був захист членів польської місії. Допомагали й двоє собак, навчені виявляти вибухівку.

Полякам довелося працювати в умовах воєнного стану на деокупованій Київщині та на місці запеклих боїв у Дніпрі. Загалом Поліційний гуманітарний контингент очистив територію у понад 342 000 квадратних метрів та понад 17 500 метрів доріг.

Місія мала тривати три місяці, проте в грудні її продовжили ще на два. Як повідомив голова Бюро національної безпеки (BBN) Польщі Яцек Сєвєра, 22 лютого поліціянти повернулися в Польщу. Сьогодні їх нагородить президент Польщі Анджей Дуда.