Румунія розглядає контракт на придбання вживаних норвезьких літаків F-16 за пів мільярда доларів

Міністерство національної оборони Румунії звернулося до законодавців країни з проханням схвалити закупівлю 32 вживаних винищувачів F-16 з Норвегії за контрактом на суму близько 454 мільйонів євро (513 мільйонів доларів). Вони прийдуть на заміну російськім “МіГам”.

Міністерство Румунії обговорювало потенційні придбання використаних F-16 у низки союзників, включаючи Бельгію, Данію, Грецію, Нідерланди, Норвегію та Португалію, але єдиним партнером, з яким досягнуто угоди, був уряд Норвегії, повідомляє компетентне джерело.Угода передбачає виплату 354 млн євро Норвегії, а також витрати 100 млн євро США на логістику та обладнання.

Контракт стартував після того, як Міністерство оборони Норвегії оголосило на початку цього місяця що Королівські ВПС Норвегії поступово знімають з озброєння ці літаки, які будуть замінені на нові винищувачі F-35.

«F-16 дуже добре служив норвезьким збройним силам і країні понад 40 років, поки їх не замінили F-35. Міністерство оборони чітко висловило бажання, щоб норвезькі F-16 продовжували використовуватися іншими в рамках альянсу НАТО», – йдеться в заяві міністра оборони Норвегії Од-Роджера Еноксена.

Придбання ще 32 винищувачів дозволить ВПС Румунії, які вже експлуатують 17 F-16, вивести з експлуатації застарілі МіГ-21 радянського виробництва.