Австралія закупає південнокорейські самохідки стандарту НАТО

У 2021 році Австралія підписала контракт з Hanwha Defense Australia на постачання самохідних гаубиць AS9 Huntsman і пов’язаних з ними машин для поповнення боєприпасів AS10. Контракт передбачає придбання 30 гаубиць з 15 машинами для поповнення боєприпасів і місцеве виробництво в Австралії. Місцеве виробництво планується почати у 2024 році. На відміну від “розпіареної” російської системи ця самохідка має реальні тактико-технічні характеристики, що відповідають українській “Богдані“.

AS9 Huntsman — австралійська версія південнокорейської самохідної гаубиці K9. Вона базується на моделі K9 VIDAR, що розроблена для Норвегії. Деякі модифікації були внесені відповідно до вимог Австралії. AS9 має додаткову броню та покращену підвіску.

Гаубиця AS9 озброєна боєприпасом калібру 155 мм/L52. Ця гаубиця оснащена системою автоматичного завантаження снарядів. Вона сумісна з усіма стандартними 155-мм боєприпасами НАТО. Максимальна дальність стрільби стандартним фугасним снарядом – 30 км і реактивним снарядом 40 км. Повідомляється, що ця артилерійська система може стріляти 60 км зі спеціальним боєприпасом. Максимальна скорострільність 6 пострілів за хвилину. AS9 може випустити 3 снаряди за 15 секунд, кожен за різними траєкторіями, так що всі снаряди прибувають до цілі одночасно. Стійкий темп стрільби – 2 постріли за хвилину.

AS9 Huntsman оснащений автоматичною системою керування вогнем із внутрішньою системою навігації та автоматичною системою наведення гармати. Підготовка гаубиці до стрільби з коліс займає всього 60 секунд. Також ця артилерійська система може швидко залишити свою вогневу позицію, щоб уникнути контрбатарейного вогню.

AS9 Huntsman має суцільнозварний сталевий корпус і башту. Також має додатковий комплект броні та додані бічні “спідниці”. Його броня забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. Деякі джерела повідомляють, що це найбільш захищена гаубиця у своєму класі. Ця гаубиця також оснащена системою захисту від NBC.

Ця австралійська гаубиця оснащена дистанційно керованим бойовим модулем з великокаліберним кулеметом калібру 12,7 мм. Ще один кулемет загального призначення калібру 7,62 мм може бути встановлений на башті.

Гаубицею Huntsman керує екіпаж із 5 осіб, включаючи командира, навідника, помічника навідника, заряджаючого та водія.

Вона оснащена німецьким дизельним двигуном MTU MT 881 Ka500 потужністю 1000 кінських сил. Такий же двигун використовується на німецькій гаубиці PzH 2000. Трансмісія AS9 Huntsman була похідною від трансмісії основного бойового танка M1 Abrams. Гаубиця оснащена гідропневматичною підвіскою.

AS10 Armored Automatic Resupply Vehicle — це версія південнокорейської машини для поповнення боєприпасів K10, модифікована відповідно до потреб Австралії. Ця машина була розроблена для підтримки гаубиць AS9. Вона використовує те ж гусеничне шасі, що і гаубиця. Процес перевантаження повністю автоматизований і може виконуватися, не піддаючи ризику екіпажу під вогнем противника або на заражених територіях. Початкове замовлення було на 15 одиниць.