Росія взялася за розбудову галузі морських безпілотників – британська розвідка

Росія намагається розвивати галузь морських дронів-камікадзе, щоб наздогнати у Україну в цьому виді озброєння. Про це повідомляє британська розвідка у мережі Х.

Голова російської фірми КМЗ Михайло Даниленко оголосив, що їхні дрони пройдуть випробування на війні з Україною з метою налагодити серійне виробництво у наступному році.

За даними британської розвідки, КМЗ раніше виробляв безпілотники. В останні місяці вони почали розвивати можливості по створенні дронів-камікадзе. Морський дрон КМЗ нібито може нести боєприпаси масою до 600 кг.

У своїй публікації аналітики нагадують, що військово-морські сили використовували безпілотники з часів Другої світової війни. Однак сучасні типи кораблів, що нагадують швидкісні катери, начинені вибухівкою, в руках українських сил стали ключовим потенціалом на морі після повномасштабного вторгнення росії.

Нагадаємо, у вересні британський адмірал Бен Кі прокоментував новину про знищення Україною російського підводного човна “Ростов-на-Дону” у Севастополі. Британський адмірал назвав це “без перебільшення новою ерою у військово-морський справі”.

“Морські дрони, Інтернет та штучний інтелект створюють такий самий історичний момент, як і сто років тому, коли на воду спускалися перші дредноути”, – вважає адмірал Кі, натякаючи на прогрес у виробництві двигунів, гармат та броні. Вони змусили британський і німецький флоти переглянути свої стратегії на початку 1900-х років.

“Ми знову зіткнулися з чимось абсолютно новим, зі зміною парадигми ВМС”, — додає адмірал Кі, виступаючи вчора у Лондоні на виставці озброєнь DSEI.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.