Після референдуму 1 грудня 1991-го Україну почали визнавати інші держави (Фото)

Всеукраїнський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року. Його провели у 24 областях, Автономній республіці Крим, містах зі спеціальним статусом Києві та Севастополі.

Щоб провести референдум, створили понад 34 тис. дільниць для голосування. До них прийшли майже 32 млн мешканців України – 85% від загальної кількості людей, які мали право голосу.

У бюлетені було питання “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?” та наведений текст цього документу.

Підтримали Акт проголошення незалежності України 90,32% людей, які прийшли на дільниці. Найбільше відповідь “Так” обрали  на Тернопільщині – 98,7% тих, хто прийшов на місця для волевиявлення.

У той же день люди обирали також першого президента України. Ним став Леонід Кравчук за якого проголосували 61,6% виборців. Друге місце зайняв В’ячеслав Чорновіл – 23,3% голосів, третє – Левко Лук’яненко – 4,5%.

Вже наступного дня після референдуму незалежність України визнали Польща і Канада. Протягом тижня до них долучилися Угорщина, Латвія, Литва, Аргентина, Болівія, Болгарія, росія, Хорватія, Чехословаччина, Куба та Естонія. Загалом, до 2003 року це зробили 171 країна.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.