Росія використовує відеоігри для поширення пропаганди – The New York Times

Росія активно поширює свою пропаганду, зокрема, військову, у відеоіграх, форумах та групах у соцмережах. Таким чином, Москва намагається збільшити кількість прихильників.

Про це повідомляє The New York Times.

У матеріалі видання йдеться, що у Minecraft російські гравці відтворили битву за українське місто Соледар, яке знаходиться на Донеччині. Відеозапис гри опублікували в найпопулярнішій соціальній мережі рф ВКонтакте.

Інший приклад – на каналі російської версії гри World of Tanks відтворили парад танків СРСР в Москві, що відбувався у 1945 році.

Ще автори NYT виявили, що на популярній платформі для створення ігор Roblox провели віртуальне святкування дня росії.

Щодо платформ, то для просування російської агітації використовують Discord і Steam. Там представники Кремля намагаються виправдати війну в Україні.

Зокрема, президент Microsoft Бред Сміт у квітні 2023 року оголосив, що служба безпеки компанії виявила спроби росії проникнути в ігрові спільноти та навів приклад гри Minecraft і платформи Discord. Керівник групи аналізу загроз Microsoft Клінт Воттс також заявив, що російські військові сили та “вагнерівці”, просували “зловмисні наративи” в Discord і Steam.


Нагадаємо, нещодавно російські військові пропагандисти зганьбилися тим, що у місті Кисловодськ на даху одного з будників повісили рекламний щит з танком. На ньому російських чоловіків закликають підписувати контракти і приєднуватися до окупаційних військ, які воюють в Україні. Щоправда, особливість цієї реклами в тому, що під виглядом російського танка, дизайнер у рекламі насправді розмістив фото іспанського Leopard 2A6E.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.