Згадані навички включені до “Науки перемагати”, невеликої брошурки російського воєначальника XVIII століття Олександра Суворова. Важко сказати, наскільки вони є корисними для морської війни. Однак, у “Воєнно-морській академії РФ” вирішили за доцільне організувати конкурс під назвою «Суворівські принципи в перемогах адмірала Федора Ушакова».
Адмірал Федір Ушаков прославляється сучасною російською пропагандою як один з воєначальників, що приніс Російській імперії перемогу у війні з турками в 1791 році. Особливу цінність в очах російської влади додає його екстраординарна побожність, за яку він був канонізований Російською православною церквою у 2001 році.
В результаті війни 1787 – 1791 років Росія анексувала весь південь України разом з Кримом, здійснивши депортації і масові вбивства місцевого кримськотатарського і ногайського населення. Репресії проти ногаїв здійснювали війська під безпосереднім командуванням Олександра Суворова. Федір Ушаков вважається революційним теоретиком, що вперше у світі відмовився від лінійної морської тактики, однак насправді класична версія подій подається виключно за російськими документами. Блискуча російська вітрина перемог XVIII – XIX ст. часто тьмяніє при залученні турецьких документів для відтворення реального співвідношення сил і намірів супротивників.
У будь-якому разі, незрозуміло як експресивна і лаконічна брошурка Олександра Суворова, що дає низку вузьких практичних настанов для піхотинця кінця XVIII ст,. мала б допомогти Ушакову перемагати турків у битвах за кілька років до її написання. Якщо вилучити суто практичні вказівки, єдиною абстрактно настановою залишається “окомір, швидкість, натиск”, тобто бути швидким, енергійним та розраховувати сили. Це є самоочевидною річчю для будь-якого воєначальника всіх часів і народів.
Тим не менш, оскільки ідея проведення конкурсу належить начальнику Військово-морського політехнічного інституту “Воєнно-морська академія” каперангу Андрію Клименку, у курсантів буде небагато можливостей ухилитися від абсурдного конкурсного тягаря. “Суворовські принципи – основа, на якій має будувати свою кар’єру кожний офіцер”, – зазначив начальник інституту-академії у своєму зверненні до підопічних.
Читайте також: У “мордарській цитаделі” відбудеться “особлива пасхальна служба” на честь Дня Перемоги